Petr Diamant 

Otec dvou úžasných dětí, náčelník, mentor a lektor ve Škole kojota a zakladatel (školník, topič, zahradník i průvodce) Svobodné školy Jamky (komunitní centrum pro děti v domácím vzdělávání). Člověk žijící v přítomném okamžiku, v nádherném a bezpečném světě, na krásném místě v přírodě. Vystudovaný lesník, bývalý učitel na Montessori škole Na Beránku (Praha). Podporovatel sebeřízeného  vzdělávání dětí a propagátor celoživotního významu hry (instruktor systému Empower the Child). Ve své činnosti používá zásady svobodného vzdělávání, terénní výuky a zážitkové pedagogiky. 


Lubo Bičej

Otec tří dětí, lektor Cesty bojovníka, vedoucí letního táboření Školy kojota. Přírodní člověk, lesní muž a horal. Jako fyzioterapeut pracuje v centru sociálních služeb v Hájku u Plzně. Je klidnou silou a oporou nejen Školy kojota.  


Matěj Kastner 

Otec tří dětí, externí lektor Cesty bojovníka, horolezec a mozek expedic pro účastníky Školy kojota. Tvrdý muž s křehkou duší. 


Renata Svobodová 

Skoro matka, lektorka Cesty Amazonky) a mentorka expediční školy Jamky. Absolventka PedF UK a kurzu Učitel naživo. Dita Castrillo

Matka jednoho chlapce (a proměnlivé smečky zvířat). Ředitelka mateřské školy s Montessori pedagogikou Mufánkov. Asistentka Cesty Amazonky.Martina Bičejová

Matka třech dětí (které jsou pro ni největšími učiteli), asistentka Cesty Amazonky. Žije společně s dětmi ve spojení s moudrostí přírody a je specialistkou na přirozenou a bezodpadovou gastronomii.

David, Zaklínač, Erik 

Asistenti Cesty bojovníka jsou absolventi celoročního kurzu Cesta bojovníka a pomáhají nám tím, že jsou přirozeným vzorem pro další chlapce.