Letní táboření bude mít 4 tematická zaměření.

07.02.2023

Deset dnů, které výrazně podpoří rozvoj osobnosti dítěte. Svoboda, divočina, přátelství. Mentorský přístup lektorů a společné rozhodování a odpovědnost. Pomocí pohybových her, tematických aktivit, zálesáckých dovedností, intenzivního pobytu v přírodě a přítomností kvalitních průvodců budujeme bezpečné prostředí potřebné pro každé dítě. Deset dnů naplněných činnostmi, které vytvářejí přátelství a rozvíjejí odvahu, vytrvalost a odolnost, kreativitu. Pod korunami stromů, v blízkosti potoka a táborového ohně v nádherné podbrdské krajině, v harmonickém soužití s přírodou. Deset dnů bez mobilu, počítače a wifi. Čas a prostor k aktivování vnitřního zdroje energie - základní síly potřebné pro celistvý a plnohodnotný život.

V čem se lišíme od klasických táborů?

1/ Svobodou rozhodování. Na každý den je připravený program (pohybové hry, workshopy, výlety, bojovky, rukodělná činnost, tvoření) s časovým rozvrhem. Všechny aktivity (včetně jídla) jsou dobrovolné, s výjimkou každodenního ranního a večerního setkání v kruhu (věnované reflexi, plánování, řešení problémů, sdílení). Toto společné setkání všech je povinné. Jak bude sestaven denní program záleží na společné dohodě dětí a lektorů.

2/ Počtem účastníků. Potřebujeme prostor pro každé dítě, abychom mohli vnímat každé dítě individuálně. Snažíme se o tvůrčí proces rozvoje dítěte, nikoliv o naplnění volnočasových aktivit. Proto je počet zúčastněných maximálně 20. 

3/ Přístupem k dětem. Jsme lektoři a průvodci, kteří mají přirozenou autoritu a respekt. Stejně tak přistupujeme k dětem. Náš vztah budujeme jako partnerský. Využíváme absolventů našich ročních kurzů jako asistenty či prostředníky ke zlepšení vzájemné komunikace a jako rádce pro nás průvodce i pro děti. Zároveň fungují jako přirozený vzor a jdou příkladem.

Pro jaké děti je táboření vhodné?

Vhodný věk je cca od 8 do 18 let (podle zaměření turnusu) a důležitá je zkušenost s pobytem bez rodičů. Program a celková koncepce je velmi vhodná je pro děti s poruchami soustředění, hyperaktivní a impulzivní. My jim říkáme "divoké děti" a je nám s nimi dobře. U nás děti nesoutěží o prvenství, ale usilují o vzájemnou pohodu a přátelskou atmosféru.

Kde táboříme a jak je zajištěno stravování?

Základnu máme v bývalém mlýně nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem. Na mlýně je elektřina, topení, kuchyně a teplá voda. Tato základna funguje jako bezpečné místo při ohrožení (rozvodněný potok, bouře a silný vítr apod.) nebo jako marodka či při potřebě teplé sprchy a šamponu.

Tábořiště je vzdáleno 300 metrů od mlýna. Vybavení je zálesácké: sruby, polní kuchyň a jídelna, prostorné stany a kadibudky. Bez elektřiny a teplé vody.

Stravování probíhá 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře), strava je převážně vegetariánská.

Jaké aktivity nabídneme dětem?

Inspirujeme se dětmi, ale ze zkušeností je to: koupání (máme vlastní rybník bezpečný i pro začínající plavce (75 % je do hloubky 1 m), rybaření, jízda na kánoi, jednodenní výlet, bojovka, stezka odvahy, vaření na kamenech a v zemi, střelba z luku a vzduchovky, výroba oštěpu a atlatlu, stavba lesního domku, práce s jílem a hlínou, pohybové kozácké hry, rozcvičky, hry u ohně, slovanský desetiboj, zálesácké dovednosti, lakros, lesní parkur. Novinkou je možnost projížďky na koni, práce na hrnčířském kruhu a cirkusové a bojové umění. Máme velké množství pomůcek pro sportovní a pohybové aktivity, záleží jen na dětech, jejich zájmu a výběru.

Termíny a zaměření: 

První turnus: 28.6.-7.7. Táboření Školy kojota (10-13 let).

Druhý turnus: 12.-21.7. Letní cirkusová škola (8-14 let).

Třetí turnus: 26.7.-4.8. Tábor Cesta samuraje (13-18 let).

Čtvrtý turnus: 9.-18.8. Táboření Školy kojota (8-12 let).


Další informace, dotazníky, potvrzení...

Na základě úhrady (v sekci KURZY) posíláme začátkem června přesné instrukce, formuláře a další formality. Ale kdykoliv mi můžete zavolat a zeptat se. Telefon je 602 367 552.