Cesta samuraje není o tom, jak se bít!

25.08.2022

Kurz je pro chlapce a dívky ve věku 12 - 16 let. Je kombinací zvyšování fyzické kondice, otužování v přírodě a základů bojových umění s důrazem na psychologii a růst osobnosti dětí. Učíme vzájemnému respektu, zvládání agresivity a umění předcházení konfliktům.

Vysvětlíme a prožijeme si, že fyzický střet je krajní řešení a jestliže už k němu má dojít, musí mít pravidla. Dáme možnost nahlédnout do základů bojových umění formou playfight, workshopů a tematicky zaměřených tréninků. Vždy jde o přátelské moderované zápasení v bezpečném prostředí. Dáváme prostor těm, kteří cítí přílišné obavy a vedeme ty, kteří mají problém zvládnout agresivitu. Nedílnou součástí kurzu je práce se svými stíny a strachy, mapování svého vnitřního prostoru, vystupování z komfortní zóny a poznávání svých psychických limitů. Cesta samuraje je celostní výcvik a pomáhá být sám sebou v období puberty. Naším cílem je, aby děti dosáhli takové psychické i fyzické zdatnosti, že nebudou řešit konflikty násilím.

Kurz obsahuje 7 společných setkání v průběhu školního roku 2023/2024.

CO SAMURAJE ČEKÁ?

Čeká je poznávání vlastních hranic, limitů a omezení. Výzvy, odolnost a duševní hygiena. Trénink návyků a dovedností. Vymezování si své bezpečné zóny, posilování svého sebevědomí. Povedeme naše studenty k tomu, aby se dokázali bránit a předcházet střetům v maximální možné míře. Naučíme je držet morální integritu, navazovat přátelství a nebát se sdílet své pocity.

Naši průvodci nechávají studenty zakusit mnoha situacím, které pomáhají řešit různé situace v životě, ve škole nebo na ulici. S citem a respektem k pubertální duši budou podporovat identitu a autentičnost studentů.

JAK VÝCVIK PROBÍHÁ?

Výcvik se skládá ze 7 čtyřdenních zážitkových pobytů (vždy od čtvrtečního večera do nedělního odpoledne).

Budeme tábořit v lese nebo využívat prostor mlýna.

Vedeme a moderujeme vzniklé situace, rozpory a rozdílné názory. Držíme bezpečný prostor a přitom necháváme velkou míru samostatnosti v rukách chlapců.

Součástí společného času je putování přírodou, pohybové, hudební společenské hry, ranní rozcvičky, péče o provoz tábora, vaření, společná reflexe v kruhu poradního ohně.

CENA

Cena ročního programu: 23.900 Kč. Objednat je možné ZDE.

Pro chlapce, kteří by se rádi Cesty samuraje zúčastnili, ale jejich rodiny si to z finančních důvodů nemohou dovolit, nabízíme omezený počet částečných stipendií. V případě, že se chcete o stipendium přihlásit, napište nám do přihlášky, proč vybrat právě vašeho syna, z jakého důvodu se chce zúčastnit a v jaké výši by mělo být stipendium.

TERMÍNY A LEKTOŘI:

Hlavním lektorem bude Petr Hrdina a bude si zvát různé hosty na jednotlivá témata setkání. Asistentem bude Dan (účastník loňského kurzu).

Termíny:

Zahajovací pobyt: 16.-19.11. 2023. Další termíny: 14.-17.12., 18.-21.1. 2024, 21.-24.3., 18.-21.4., 23.-26.5., 20.-23.6.

Po uhrazení zálohy se stanete odběratelem newsletteru, kde budete informováni o tématech setkání v rámci kurzu, o připravovaných akcích, workshopech a seminářích či společných setkání. V průběhu prázdnin organizujeme navazující letní táborová setkání.

Objednejte si kurz ZDE.