Cesta samuraje není o tom, jak se bít!

25.08.2022

Rvačka nebo zápas? Nezvladatelná agresivita nebo bojové umění? Dlouho jsem v tom měl zmatek a vše jsem zahrnoval pod násilí a označil nálepkou ŠPATNÉ CHOVÁNÍ. Několikrát se mi během školní docházky stalo, že jsem byl zatlačen do kouta někým silnějším, zlým a bál jsem se. Bál jsem se násilí, možné bolesti, prohry, posměchu... 

Neměl jsem žádnou zkušenost s bojem, nevěděl jak a kam udeřit a ani jsem nemohl utéct. Viděl jsem jen dvě možnosti: buď se podřídím, stanu se otloukánkem a nechám si vše líbit, nebo se budu bránit. S vědomím, že prohraji, ale nedám svoji kůži zadarmo. Rval jsem se i s přesilou. Dostal nakládačku. Ale jen jednou. Podruhé se to neopakovalo, protože mí agresoři poznali, že to se mnou není tak lehké. To bylo MOJE VÍTĚZSTVÍ. Poznání, že mám respekt mi dávalo sílu po celý život. To byl můj příběh. 

Při práci s dětmi se setkávám s řešením konfliktů, kdy dojde k fyzickému kontaktu. Strhne se rvačka. Rvačka je nebezpečná, protože nemá žádná pravidla. Snažím se dětem vysvětlit, že fyzický střet je krajní řešení a jestliže už k němu má dojít, musí mít pravidla. A to je zápas (fight, jak používají hráči internetových her). V našich celoročních kurzech i v rámci letního táboření dáváme možnost nahlédnout do základů bojových umění (tradiční zápas a box) formou playfight, workshopů a dobrovolných tréninků. Vždy jde o přátelské moderované zápasení v bezpečném prostředí. Dáváme prostor těm, kteří se "bojí" a vedeme ty, kteří se těší na to, že si "bouchnou". Takže po tréninku vedle sebe a proti sobě nastupují ke sparingu rozdílné "kategorie" (bijec a posera, buřtík a atlet...). 

Dospělo to tak daleko, že jsme se dohodli a vyzkoušeli trenérku Gábinu (instruktorka 3DF Academy) a spouštíme nový kurz CESTA SAMURAJE. Kurz je pro chlapce a dívky od 10 do 14 let a obsahuje 8 víkendových setkání a 2 vícedenní akce. Shrnuto a podtrženo, kurz je kombinací zvyšování fyzické kondice, otužování v přírodě a základů bojových umění s důrazem na psychologii a růst osobnosti dětí. Naším cílem je, aby děti dosáhli takové psychické i fyzické zdatnosti, že nebudou řešit konflikty násilím.

Objednejte si kurz ZDE.

Zahajovací pobyt (vícedenní akce): 28.9.-2.10. 2022

Víkendová setkání: 4.-6.11., 2.-4.12., 20.-22.1. 2023, 10.-12.2., 17.-19.3., 14.-16.4., 12.-14.5., 9.11.6.

Vícedenní akce: 30.6.-9.7. 2023